english czech slovak
Pre správne určenie Vášho základného biohoroskopu je potrebné zadať dátum Vášho narodenia a približné miesto, kde sa nachádzate.
Dátum narodenia:  Lokalita kde žijete:
Oznamujeme Vám, že do 1.08. 2020 nebude biohoroskop v prevádzke, nakoľko prebieha aktualizácia dát a príprava na spustenie finálnej verzie. Ďakujeme za pochopenie!

História Biohoroskopu

Myšlienka na zrod biohoroskopu vznikla už v roku 1998 pri štúdiu rôznych ezoterických textov, hermetizmu a numerológií. Vo svojom štúdiu som našiel dosť predpovedí z minulosti, ktoré dokázateľne poukazovali na veci, ktoré sa neskôr udiali. Pochopil som, že ľudia odjakživa hľadali odpovede na otázky, ktoré im ich zmysly nedokázali dôveryhodne zdôvodniť, pokúšali sa vidieť do budúcnosti, jednoducho predvídať. Vznikali tak veštby, predpovede, horoskopy, niektoré skôr vyvolávajú dnes úsmev na tvári, iné zas počudovanie nad ich presnosťou. Zaujala ma výrazne oblasť horoskopov a predpovedí, avšak ako človek skôr orientovaný na vedu jednoducho neverím na exoterické poňatie sveta.

Pri svojom štúdiu okultnej sféry poznania som hľadal vedecké zdôvodnenia javov, o ktorých hovoria okultné náuky. Pri objasňovaní horoskopov mi napadlo, že možno by sa dala vytvoriť biopredpoveď, ktorá by podľa fyzického i duševného stavu jedinca a okolitých fyzikálnych faktorov dokázala určiť, ako sa asi bude mať cez deň daný človek a v podstate by táto biopredpoveď mohla byť v podstate vedeckým horoskopom. Samozrejme predpoveď bude platiť len pokiaľ nepríde k nejakej nepredvídateľnej okolnosti, lebo tá sa v dnešnej dobe nedá vedecky a odborne určiť.

Lenže stále som si uvedomoval, že veľa predpovedí z minulosti sa vyplnilo. A nielen to, veď aj také znamenia horoskopu, teda skôr ich univerzálny popis - definícia obsahuje opakujúce sa relatívne dokázateľné tvrdenia. Napríklad, že niekto narodený v určitej dobe, teda v určitom znamení horoskopu, ten má isté vrodené vlastnosti, ktoré ho sprevádzajú celý život. Je až neuveriteľné na aké obrovské množstvo ľudí sa tieto popisy hodia. Ide o to, že tí čo rokmi tvorili tieto definície, pravdepodobne vychádzali práve z dlhodobého pozorovania pováh ľudí.

Nuž a toho bolo hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodol spojiť experimentálne vedu s viac generačnou múdrosťou pozorovania. Spojiť matematickú biopredpoveď s niektorými múdrosťami horoskopov a predpovedí. Na začiatku sa mi zdalo, že to bude triviálna záležitosť, ale neskôr sa ukázalo, že ide o dlhodobú záležistosť, ktorá môže trvať aj desiatky rokov.

Od začiatku roku 2007 sme začali zbierať kompletné informácie o počasí z rôznych zdrojov v rôznych lokalitách, rovnako ako informácie o slnečnej a seizmickej aktivite a ukladať ich do databáz. Rovnako sme zbierali staré horoskopy a porovnávame ich v podstate dodnes, či v nich nie je nejaká súvislosť.

Určité spojenie medzi predpoveďami a realitou sme už našli, preto vznikla aj prvotná podoba biohoroskopu, tak ako je teraz spustená. Každopádne neustále prebieha nový vývoj, zlepšovanie algoritmu a porovnávanie hodnôt tak aby sa výsledná predpoveď horoskopu zhodovala so skutkovým stavom.

Čo prinesie budúcnosť v nových zisteniach, uvidíme. Viete, každé nové pozitívne zistenie prináša množstvo nezodpovedaných otázok a hlavne aj nové problémy a trošku aj záhady..

Pozrite si aj: Čo je to Biohoroskop? a Ako pracuje Biohoroskop?

Návrat na úvodnú stránku..

Pozrite si aktuálne počasie a vývoj počasia vo vybraných lokalitách (teplota, tlak, vietor, vlhkosť, viditeľnosť, ..)Zaujíma Vás aktuálne počasie vo Vašej obci, alebo meste? Vyberte si miesto z nášho zoznamu lokalít počasia. (zobraziť zoznam lokalít)

Slovenský hydrometeorologický ústav National Oceanic and Atmospheric Administration Tropospheric Emission Monitoring Internet Service ESA The Weather Channel Český hydrometeorologický ústav Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky NASA Štatistický úrad Slovenskej republiky