english czech slovak
Pre správne určenie Vášho základného biohoroskopu je potrebné zadať dátum Vášho narodenia a približné miesto, kde sa nachádzate.
Dátum narodenia:  Lokalita kde žijete:
Oznamujeme Vám, že do 1.08. 2020 nebude biohoroskop v prevádzke, nakoľko prebieha aktualizácia dát a príprava na spustenie finálnej verzie. Ďakujeme za pochopenie!

Aktuálne počasie Trnava (okres Trnava)

Aktuálna teplota v lokalite Trnava dnes o 23 hodine a 18 minúte je 0 °C. Vietor dosahuje rýchlosť 0 km za hodinu. Atmosferický tlak má stabilnú tendenciu a momentalne je na úrovni 0.000 hektopascalov (hPa). Vodorovná vzdialenosť (viditeľnosť) na ktorú je možné vidieť objekty, je v meste Trnava aktuálne na úrovni 0 kilometrov.

Presná lokalita: mesto Trnava, okres Trnava, Trnavský kraj
Orientačná zemepisná šírka : 48.366667 (48° 22´ 0“)
Orientačná zemepisná dĺžka : 17.600000 (17° 36´ 0“)
Nadmorská výška: 144 m
Meteostanica: Trnava (2.09 km)

Stav počasia: tornádo
Teplota: 0 °C
Tlak: 0 hPa
Vlhkosť vzduchu: 0 %
Rýchlosť vetra: 0 km/h (0 m/s)
Smer vetra: S (azimut: 0°)
Sila vetra podľa Beaufortovej stupnice: výpadok meracej stanice (nedostupné)
Viditeľnosť: 0 km

Upozornenie: Občas sa stáva, že dôjde k technickému výpadku na systéme pre zber dát. Z tohto dôvodu sa ospravedlňujeme za prípadné chyby.

Pocitová teplota (chlad vetra /Wind Chill/ a teplotný index /Heat Index/)

Nameraná teplota vzduchu a pocitová teplota vnímaná človekom sa môže líšiť. V zimnom období je inak vnímaná teplota, keď nefúka a inak je vnímaná teplota, keď vietor dosahuje veľké rýchlosti. Podobne je to aj v teplých obdobiach, avšak v tomto prípade záleží od vzťahu vlhkosti a teploty. Preto pri návrhu základného modelu vplyvu počasia na ľudský organizmus je potrebné brať do úvahy aj pocitové hodnoty. Pocitovú teplotu v zimných mesiacov vypočítavame vtedy, ak je aktuálna nameraná teplota nižšia ako 10 °C a rýchlosť vetra vyššia ako 4.8 km/h, v letných obdobiach zas je potrebná minimálna teplota 26.5 °C a minimálna vlhkosť vzduchu 39%. Hodnoty teplotného indexu boli vytvorené pre tienisté miesta, kde je len slabý vietor. Vystavenie sa plnému slnečnému žiareniu môže zvýšiť pocitové hodnoty až o 10 stupňov! Taktiež silný vietor, kombinovaný s veľmi horúcim a suchým vzduchom môže mať nepriaznivé účinky na ľudský organizmus.

Aktuálna pocitová teplota: 0.000 °C (bez zmeny)

Absolútna vlhkosť vzduchu a rosný bod (teplota rosného bodu)

Absolútna vlhkosť vzduchu udáva hmotnosť vodnej pary, ktorá je obsiahnutá v danom objeme vzduchu. V oblasti meteorologických meraniach a výpočtoch sa vyjadruje v gramoch na jeden meter štvorcový. Teplota rosného bodu, alebo tiež skrátený názov rosný bod je to teplota, pri ktorej sa vzduch maximálne nasýtený vodnými parami (relatívna vlhkosť dosahuje hodnotu 100%) začne pri ďalšom znížení teploty skvapalňovať. Nastáva kondenzácia vodných pár vo vzduchu, teda ich premena z plynného stavu na kvapalný stav. Zjednodušene sa dá povedať, že rosný bod je teplota, pri ktorej sa vzdušná vlhkosť začne zmení na vodu, ak bola dosiahnutá maximálna vlhkosť vzduchu. Týmto spôsobom vzniká hmla, na chladných predmetoch vzniká rosa, či pri mínusových teplotách známa inoväť.

Absolútna vlhkosť vzduchu je momentálne na úrovni: 0 gr/m3
Teplota rosného bodu (rosný bod Trnava): -67.91 °C

Smer vetra pre celé Slovensko (stav sa generuje každú hodinu)

Smer vetra Trnava


Vývoj počasia za dnešný deň v grafoch - Trnava


Teplota (°C)

Vietor (km/h)

Teplota (°C) / Vietor (km/h)

Teplota (°C) / Rosný bod (°C)

Aktuálny tlak (hPa) / Priemerný tlak (hPa)

Vlhkosť (%) / Priemerná vlhkosť (%)

Viditelnosť (km)

Návrat na predošlú stránku..

Pozrite si aktuálne počasie a vývoj počasia vo vybraných lokalitách (teplota, tlak, vietor, vlhkosť, viditeľnosť, ..)Zaujíma Vás aktuálne počasie vo Vašej obci, alebo meste? Vyberte si miesto z nášho zoznamu lokalít počasia. (zobraziť zoznam lokalít)

Slovenský hydrometeorologický ústav National Oceanic and Atmospheric Administration Tropospheric Emission Monitoring Internet Service ESA The Weather Channel Český hydrometeorologický ústav Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky NASA Štatistický úrad Slovenskej republiky