english czech slovak
Pre správne určenie Vášho základného biohoroskopu je potrebné zadať dátum Vášho narodenia a približné miesto, kde sa nachádzate.
Dátum narodenia:  Lokalita kde žijete:
Oznamujeme Vám, že do 1.08. 2020 nebude biohoroskop v prevádzke, nakoľko prebieha aktualizácia dát a príprava na spustenie finálnej verzie. Ďakujeme za pochopenie!

Ako pracuje Biohoroskop?

Aby sa dal vytvoriť denný biohoroskop, musíme vedieť určiť, aké bude pôsobenie externých vplyvov na Zem a v podstate aj na jedinca. Možno sa to nezdá, ale tých vplyvov je veľké množstvo.

Bolo dokázané, že na ľudský organizmus pôsobia atmosferické (počasie, kvalita ovzdušia), magnetické (mesiac, geomagnetizmus) , solárne (slnečné búrky, radiačná situácia) a seizmické vplyvy v značnom rozsahu. Samozrejme tieto vplyvy sú v každej lokalite rozdielne, preto individuálny biohoroskop sa aplikuje aj na miesto v ktorom sa záujemca o predpoveď biohoroskopu nachádza.

Biohoroskop pracuje s aktuálnymi hodnotami teploty, tlaku, vetra, oblačnosti, vlhkosti a ich budúcimi zmenami, ktoré môžu nastať v priebehu 24 hodín. Okrem týchto hodnôt kladie dôraz na záťažový stupeň, ročné obdobie, lokalitu, stav mesiaca i planét, slnečnú, geomagnetickú i seizmologickú aktivitu a stav atmosféry. Samozrejme pri každom našom biohoroskope záleží aj na presnom dni narodenia jedinca, na jeho zdravotnom stave a životných okolnostiach. Nezabúdame v našom predpovednom modeli ani na poznatky biofyziky, ako napríklad rôzne typy biorytmov - cirkaanuálny, cirkatrigintánny, či cirkadiánny rytmus.

Zo všetkých spomenutých hodnôt sa pokúšame určiť tú najpresnejšiu predpoveď externých vplyvov a zároveň výsledné hodnoty kombinujeme s tradičným horoskopom. Naše výsledné predpovede porovnávame s údajmi získaných z vyplnených dotazníkov od rôznych ľudí. Neustálym zbieraním práve týchto spätných väzieb sa nám darí zvyšovať kvalitu a celkovú pravdivosť nášho horoskopu.

Návrh modelu biopredpovede a v podstate aj biohoroskopu nie je vôbec jednoduchý proces. Veď takí biometeorológovia, či biofyzici už dlhé desaťročia skúmajú tieto vplyvy na ľudí, a stále sa pokúšajú nájsť ten najpresnejší model pre výpočet biopredpovede. Majú množstvo údajov na porovnávanie ich modelov, neuveriteľné množstvo empirických dát zo života. K týmto dátam sa dostávame len veľmi obmedzene, nikto z vedcov nechce spolupracovať, nechce poskytnúť svoje vedomosti, čo nie je dobré. Sme pre nich len konkurencia, ktorá sa snaží niečo skúmať. Ako keby zabúdali, že nám ide o to isté, pochopiť fungovanie života a zlepšiť kvalitu života pre ľudstvo. Možno sa Vám zdajú tieto slová nadnesené a usmievate sa, že čo to vôbec píšem za hlúposti. Dlhé roky osobne trpím silnými migrénami, ktoré spôsobuje vplyv počasia. Predpovedné modely, ktoré sú dostupné mi neponúkli riešenie, či varovanie, že prídu opäť moje bolesti hlavy, aj v tom je dôvôd prečo vzniká biohoroskop. Chcem pomôcť sebe, aj ostatným..

Pozrite si aj: Čo je to Biohoroskop? a História Biohoroskopu

Návrat na úvodnú stránku..

Pozrite si aktuálne počasie a vývoj počasia vo vybraných lokalitách (teplota, tlak, vietor, vlhkosť, viditeľnosť, ..)Zaujíma Vás aktuálne počasie vo Vašej obci, alebo meste? Vyberte si miesto z nášho zoznamu lokalít počasia. (zobraziť zoznam lokalít)

Slovenský hydrometeorologický ústav National Oceanic and Atmospheric Administration Tropospheric Emission Monitoring Internet Service ESA The Weather Channel Český hydrometeorologický ústav Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky NASA Štatistický úrad Slovenskej republiky