english czech slovak
Pre správne určenie Vášho základného biohoroskopu je potrebné zadať dátum Vášho narodenia a približné miesto, kde sa nachádzate.
Dátum narodenia:  Lokalita kde žijete:
Oznamujeme Vám, že do 1.08. 2020 nebude biohoroskop v prevádzke, nakoľko prebieha aktualizácia dát a príprava na spustenie finálnej verzie. Ďakujeme za pochopenie!

Vývoj a zmeny počasia

Počasie a zmeny počasia sú pevnou súčasťou chovania sa všetkého živého na našej planéte. Málo kto si uvedomuje, že za napríklad za dnešnou zlou náladu môže byť práve prichádzajúca tlaková níž. Ľudský organizmus sa dokáže zo zmenami počasia dostatočne vysporiadať, i keď u niektorých ľudí môže spôsobovať výrazné problémy. Najviac vývoj počasia pociťujú meteosenzitívny jedinci, ktorých vnímanie meteorologických javov je zvýšené a ich organizmus sa nedokáže len tak ľahko vysporiadať so zmenami, čo spôsobí výrazné zmeny v ich fyziologických procesoch.

Avšak počasie nevplýva len na meteosenzitívnych ľudí, má vplyv aj na každého jedinca, len je rozdiel v úrovni jeho individuálno vnímania. V dnešnej dobe existuje množstvo vedeckých štúdií o vplyvoch počasia na rozličné ochorenia, na počet bielych krviniek, či hladiny cukru v krvi, alebo aj na zrážanlivosť krvi. A tiež aj na celkovú náladu a chuť k životu.

Počasie môže pôsobiť ovplyvniteľnými a neovplyvniteľnými faktormi na človeka. Medzi tie ovplyvniteľné patrí teplota, vietor, intenzita slnečného žiarenia, či zrážky. Samozrejme nejde o priame ovplyvňovanie počasia človekom, ale ide o to, že sa dá pred týmito prejavmi počasia ochrániť - ukrytím, klimatizáciou, či kúrením. Sú však prejavy, voči ktorým sa dá len veľmi ťažko chrániť, napríklad taká zmena tlaku.

Pre tvorbu predpovede biohoroskopu je nesmierne dôležité sledovať a monitorovať vývoj i zmeny počasia v lokalitách na Slovensku. Vybrali sme preto skupinu lokalít z ktorých sa každú hodinu aktualizujú údaje o teplote, tlaku, viditeľnosti, vetre a zmenách vlhkosti i prúdenia. Tieto údaje zbierame posledné roky nepretržite a používame na výpočty našich predpovedí. Zároveň však môžu poslúžiť aj Vám na zistenie aktuálneho počasia v danej lokalite a tiež na vývoj počasia za dnešný deň.

Zoznam lokalít s meraniami

Bratislava, Ivanka Pri Dunaji, Senec, Trnava, Prieštany, Senica, Levice, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany, Trenčín, Prievidza, Handľová, Banská Štiavnica, Rimavská Sobota, Brezno, Sliač, Lučenec, Čadca, Žilina, Martin, Košice, Rožňava, Bardejov, Humenné, Poprad, Snina, Stropkov

Na zobrazenie aktuálneho počasia a jeho vývoj za dnešný deň, kliknite na mesto.

Návrat na úvodnú stránku..

Pozrite si aktuálne počasie a vývoj počasia vo vybraných lokalitách (teplota, tlak, vietor, vlhkosť, viditeľnosť, ..)Zaujíma Vás aktuálne počasie vo Vašej obci, alebo meste? Vyberte si miesto z nášho zoznamu lokalít počasia. (zobraziť zoznam lokalít)

Slovenský hydrometeorologický ústav National Oceanic and Atmospheric Administration Tropospheric Emission Monitoring Internet Service ESA The Weather Channel Český hydrometeorologický ústav Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky NASA Štatistický úrad Slovenskej republiky